İLÇE KAYMAKAMIMIZ ÜNAL KOÇ; 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI

KOÇ; "Ülkemizi geleceğe taşıyacak milli ve manevi değerlere bağlı aydınlık nesilleri yetiştirecek kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

İstiklalsiz yaşayamayan aziz Türk milletinin bağımsızlık mücadelesi olan Kurtuluş Savaşında, gerek ön cephede savaşarak, gerekse cephe gerisinde savaşa destek vererek, onurlu ve şanlı mücadelenin mimarlarından olan kadınlarımızın bu vatan toprağının her karışında kanı ve gözyaşı bulunmaktadır.

Cumhuriyetin ilk yıllarından bu güne kadar çalışma hayatı, eğitim, ekonomi, siyaset ve sosyal alanlardaki konumları güçlenen ve kendilerine sağlanan imkanlar sayesinde her işin üstesinden gelerek başarılarını ispatlayan kadınlarımız, toplumumuzda her alanda kabul görmüşlerdir.

Sahip oldukları hakları en iyi biçimde kullanan kadınlarımızın, Ülkemizin gelişmesine ve çağdaşlaşmasına büyük katkılarının bulunduğu bir gerçektir. Bugün, bilim, siyaset, eğitim, kültür-sanat ve iş dünyasında hepimizi gururlandıran, başarılarıyla adından söz ettiren kadınlarımız, geleceğe ilişkin en büyük güvencemizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle fedakar ve cefakar milletimizin tüm kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyor, kendilerine ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz nesilleri yetiştiriyor olmaları ve bu uğurda gösterdikleri fedakarlıkları dolayısıyla bir kez daha teşekkür ediyorum."