HAYAT BOYU ÖĞRENME HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞ BİRLİĞİ KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

 İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı başkanlığında  “Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu” toplantısı yapıldı.  

Kayapınar Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Halk Eğitim Müdürlüğü, Kamu Kurum Müdürleri, Dernek Başkanları , Vakıf Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.

İldeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, verimliliği arttırmak, Kayapınarlı vatandaşlarımıza Halk Eğitim Merkezinin faaliyetlerini taşıma amacıyla yapılan  toplantı  yapıldı.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, 326 Bin nüfuslu Kayapınar İlçesinde hizmet yürüten tüm kurumlarımızın başarılı olabilmesi için hedeflerini belirleyerek çalışmalarını yürütmesinin önemli olduğunu vurgulayan Balcı, hedefleri olmayan hiçbir kurum kuruluşun başarılı olamayacağını ifade etti.

Toplantıda yapılan değerlendirmeler sonucunda İlçe Kaymakamımız ve Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı tarafından, Halk Eğitim Müdürlüğümüzün 2018 yılı hedefleri ile ilgili çalışmalarını tamamlamalarını istedi. 

Balcı, Halk Eğitim Müdürlüğümüze 2018 yılında 50.000 kişiye eğitim kurslarının düzenlemesini, 20 Bin çocuğumuzun spora teşvik edilmesini, 10 Bin çocuğumuz için müzik ve resim kurslarının açılmasını, 5 Bin işsiz vatandaşımız için Mesleki Eğitim Kurslarının açılmasını hedef olarak belirlediğini ifade ederek, belirlenen hedef doğrultusunda çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanması talimatını verdi.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı toplantıya katılanlara teşekkür ederek çalışmalarından dolayı teşekkür etti.